Vstúpte do eshopu

O svadobných šatách a pánskych oblekoch

Milou, no zároveň náročnou fázou každých svadobných príprav je výber šiat na svadbu. Aj keď sa dnes internet hemží ponukami a inšpiráciami, je to v prvom rade vaša svadba a váš svadobný deň, a tak by vám vkus alebo štýl nemal nikto diktovať. Nevesta predsa nepotrebuje svadobné šaty, ktoré sú síce trendy, ale ona sama sa v nich necíti dobre.

 

 

 

 

Pozrite si našu ponuku šiat

 

 

 

Internet alebo požičovňa?

Internet svadobným nápadom nekladie žiadne medze. Pri šatách by však mal byť len inšpiráciou, pretože vám nedokáže dodať také svadobné šaty, ktoré vám budú sedieť na každom kúsku tela. Požičovňa svadobných šiat vám dokáže poradiť, upraviť šaty na mieru, prípadne ich ušiť podľa predlohy z internetu. Navyše, každý svadobný salón či svadobné centrum si svoju nevestu a ženícha vážia a snažia sa im vyjsť čo najviac v ústrety – či už akciami alebo zľavami (napríklad pri nákupe všetkých doplnkov na svadbu v ich e-shope). Šaty na svadbu musia neveste sedieť na prvé vyskúšanie. Musia korešpondovať s jej postavou, potlačiť do úzadia malý nedostatok a naopak, ukázať všetky nevestine prednosti.

 

Je zbytočné napriek odporúčaniam internetových portálov voliť to, čo je in či momentálne v kurze, ak to dotyčnej neveste nesedí, alebo sa v tom jednoducho necíti dobre. Na výber svadobných šiat si treba rezervovať celý deň – a nielen jeden. Ak sú pre ženu vždy šaty a oblečenie na prvom mieste, svadobné šaty dosahujú v dôležitosti ten najvyšší top. Na škodu veci nie je ani včasná objednávka na skúšanie šiat – uistíte sa, že v salóne na vás budú mať čas a vy si v kľude vyskúšate všetky šaty, ktoré sa vám páčia. A nezabudnite, vydajachtivých žien je veľa a šaty si treba rezervovať aspoň pol roka pred vašim termínom svadby. 

 

Etiketa obliekania

V rámci etikety sa na svadbách môže, no nemusí dodržať niekoľko faktov. Najhonosnejšie šaty by sme mali voliť na veľkú svadbu alebo na svadbu do kostola. Vtedy sa šaty ozvláštnia napríklad vlečkou alebo závojom. Doba aj móda kráčajú rýchlo a preto nie je zvláštnosťou ani výnimka tohto etiketového pravidla. Dodržiava sa ale pravidlo, podľa ktorého žena vydávajúca sa druhý raz volí skôr triezvejší model a v nie čisto bielej farbe.   Na svadbe sú dôležité aj spoločenské šaty. Po skončení základných ceremónií, zväčša po polnoci, sa totiž nevesta prezlieka do pohodlnejších šiat. Tie sa prispôsobujú veku, typu svadby alebo ročnému obdobiu. Zvoliť napríklad korzetové spoločenské šaty na večer, ak sme sa práve prezliekli z korzetových svadobných šiat, však sekať dobrotu nebude. Je pravdou, že nevesta nemá na čare stratiť ani po polnoci, no elegancia sa dá dosiahnuť aj inými spôsobmi. Napríklad kombináciou jednoduchých dlhších šiat s výraznou bižutériou, alebo spoločenských kratších šiat s extravagantnejšími topánkami. Pri dĺžke šiat nad kolená má šancu zažiariť i váš vkus na obuv.

 

 

 

pánsky oblek

 

 

Pánske obleky

Pri oblekoch pre pánov hovorí etiketa jasne - svadba je jedinou príležitosťou, pri ktorej sa muž v obliekaní prispôsobuje žene. Na veľkej svadbe nosia páni najčastejšie žaket, na menšej svadobný oblek. V našich končinách sa s čiernym oblekom stretávame najčastejšie. Výnimkou však nie je ani pánsky oblek bledej, šedej alebo krémovej farby.

K obleku treba správne skombinovať košeľu, k čiernemu sa najčastejšie dáva biela, no ani farebnejší odtieň nie je zakázaný.

 

Pozornosť treba venovať i kravate, najmä jej viazaniu. S ním nám pomôžu návody na internete alebo aj personál vo svadobnom salóne.

Páni majú v rámci svadby teda viacero výhod - nielenže sa nemusia rozhodovať, čo na seba, pretože pánsky oblek stačí prispôsobiť šatám nevesty, ale po polnoci sa nemusia ani prezliekať do spoločenských šiat.

 

 

 

Pozrite si našu ponuku pánskych oblekov

 

Objednávky na skúšanie
svadobných šiat.

+421 905 453 666

Svadobné centrum Valentíny

Veža Orion,
2. poschodie
Nám. Matice slovenskej
Dubnica nad Váhom

Všetky kontakty